Accident rutier pe șoseaua de centură a municipiului Slobozia

Un accident rutier a avut loc în cursul zilei de vineri, 2 Septembrie 2022, ora 16:15, pe șoseaua de centură a municipiului Slobozia.

Potrivit ISU Ialomița, două echipaje de salvatori din cadrul Detașamentului de pompieri Slobozia, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o autospecială de descarcerare au fost solicitate să intervină la un accident rutier produs în municipiul Slobozia, în care au fost implicate două autoturisme și patru persoane. În sprijinul acestora a acționat și Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița. În urma evenimentului rutier a rezultat o victimă conștientă, cooperantă, blocată în autoturism. După ce a fost extrasă din autoturism a fost evaluată și monitorizată de echipajele medicale aflate la locul solicitării, ulterior fiind transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, pentru investigații medicale suplimentare.
Pompierii militari au mai asigurat măsurile de prevenire și stingere a incendiilor la locul accidentului.

Foto: ISU Ialomița

Înainte de a pleca la drum, informați-vă despre condițiile meteo și starea drumurilor!
Vezi mai multe informații din județul Ialomița.

Recomandăm conducătorilor auto:

  • să ruleze cu prudență sporită.
  • să crească distanța de siguranță între autovehicule.
  • să se asigure temeinic înaintea schimbării benzii.

Alătură-te grupului Info Trafic jud. Ialomița.

By admin

Administrator comunitate Info Trafic România cu peste 1.000.000 membri.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *